Jazzujące Muzeum zaprasza

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Jazzujące Muzeum, które odbędzie się 23 lutego 2017 r., o godzinie 19:00. Podczas spotkania wystąpi duet Jarosław Buczkowski (akordeon) i Dawid Troczewski (fortepian). Koncert poprzedzi prezentacja obrazu, znajdującego się w zbiorach Muzeum - praca Kajetana Sosnowskiego (1913-1987) z 1979 r. "Układy równowartościowe". 

Bilety w cenie 25 zł oraz 10 zł dla młodzieży szkolnej i studentów można nabyć w kasie Muzeum. Ilość miejsc jest ograniczona. 

Jarosław Buczkowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku jazz i muzyka estradowa. Brał udział w wielu konkursach i festiwalach (m.in. "Krokus Jazz Festiwal", "Głogowskie Spotkania Jazzowe", "RCK Pro Jazz Festiwal"), koncertował m.in. we Włoszech, Niemczech, Belgii, Szwajcarii, w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Jest bardzo wszechstronnym muzykiem, jednym z nielicznych w Polsce grających jazz na akordeonie. 

Dawid Troczewski to pianista, kompozytor i aranżer, absolwent poznańskiej "Szkoły Talentów" i Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Grand Prix "Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistów Jazzowych" - Warszawa 2006, "European Jazz Newcomer" w Hradec Kralove (Czechy), "Indywidualność Muzyczna" - Inowrocław 2002. Wykonuje różne gatunki muzyczne: jazz, pop, muzykę poważną. 


Źródło: Mzl.zgora.pl