Koncertowe propozycje ZOK-u

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na muzyczne atrakcje. W lutym i marcu w Hydro(za)gadce nie zabraknie ciekawych propozycji koncertowych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

"Śladami Anny German" - recital Pauliny Kapłon-Talik
14 lutego 2017, wtorek
Godz.: 18:00
Bilety: 20 zł

Paulina Kapłon-Talik to niesamowicie uzdolniona wokalistka, aktorka, akompaniatorka i kompozytorka. Zaśpiewa najpiękniejsze utwory Anny German w aranżacji Błażeja Knopka - pianisty, kompozytora, aranżera. Usłyszymy m.in. "Tańczące Eurydyki", "Człowieczy los", "Pomyśl o mnie", "Jedna chwila wystarczyła". 


Joanna Kondrat
17 lutego 2017, piątek
Godz.: 20:00
Bilety: 25 zł

Joanna Kondrat to utalentowana wokalistka, wyróżniona licznymi nagrodami, m.in. nagrodą imienia Anny Jantar w konkursie Debiuty 2012, nagrodą specjalną Programu Trzeciego Polskiego Radia czy Nagrodą Specjalną Prezydenta RP w plebiscycie Anioł Roku 2014. Jej płyta "KARMA" ukazała się 10 czerwca 2016 r. Znajdują się na niej utwory nagrane ze Stanisławem Soyką oraz raperem Ten Typ Mes. 


Koncert karnawałowy - Orkiestra Dęta ZASTAL
18 lutego 2017, sobota
Godz.: 18:00
Bilety: 20 zł

Wyjątkowy koncert karnawałowy zainguruje obchody jubileuszu 70-lecia Orkiestry Dętej ZASTAL. W programie znajdą się: muzyka wiedeńska, latino, przeboje muzyki filmowej, musicale oraz światowe hity. 


Krzysztof Zalewski
24 lutego 2017, piątek
Godz.: 20:00
Bilety: 30 zł

Podczas koncertu usłyszymy utwory z najnowszej, solowej płyty muzyka zatytułowanej "Złoto". Znajduje się na niej 11 utworów, w tym jeden nagrany w duecie z Natalią Przybysz. 


Morte Plays
3 marca 2017, piątek
Godz.: 20:00
Bilety: 10 zł

Morte Plays to jazzowy kwartet Marcina Łukasiewicza, biorący udział w ważnych jazzowych festiwalach regionu (m.in. Jazztopad w Dzierżoniowie, XI Róże Jazz Festiwal, Wiosna Bluesowo-Jazzowa w Piekarni Cichej Kobiety). 


Beltaine
10 marca 2017, piątek
Godz.: 20:00
Bilety: 30 zł

Podczas trasy z okazji 15-lecia istnienia do Zielonej Góry przyjedzie jeden z najbardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny "world music". Główną inspiracją muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska. Ogromną siłą Beltaine są żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność w Polsce, ale także w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie. 


Bisquit
24 marca 2017, piątek
Godz.: 20:00
Bilety: 30 zł

Tomek "Serek" Krawczyk i Asia Chacińska to duet, który zadebiutował płytą "Inny Smak" i od razu zdobył nominację do Fryderyka w kategorii debiut roku. Obecnie zespół ma na koncie już trzy krążki. Ostatni z nich, zatytułowany "Lilly", to bardzo emocjonalny album, zawierający proste, akustyczne utwory oraz bardziej rozbudowane formy, potwierdzające ogromną wrażliwość na dźwięki i słowa. Źródło: Zok.com.pl