Jacek Stęszewski z Peweksówką w Zielonej Górze

Stowarzyszenie Art Of Underground zaprasza w sobotę, 11 lutego 2017, od godz.20.00 do zielonogórskiego klubu JazzKino na koncert-recital Jacka Stęszewskiego pt. "Peweksówka". 

"Peweksówka" będzie wędrówką po czasach PRL-u i powrotem do lat 80/90. Znajdą się tam piosenki wspominające zakupy w Peweksie, tankowanie na kartki na CPN, przypomnimy sobie jak smakowała woda firmowa z saturatora oraz guma turbo, przeniesiemy się także do roku 1990 na mistrzostwa świata we Włoszech oraz powspominamy nasze pierwsze filmy na kasetach VHS. Nie zabraknie także wujka z RFN przywożącego z zagranicy kolorowe katalogi i "czekoladę z okienkiem". Będzie także trochę o komputerach tamtych czasów, czyli Commodore 64 i Amiga. Podsumowaniem płyty będzie piosenka inspirowana mistrzowskim i ponadczasowym dziełem Staszka Berei, czyli filmem "Miś". Nie zabraknie też obowiązkowych pieśni z Księżycówki.

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł w dniu koncertu można nabyć w bileterii Muz-Art oraz w klubie JazzKino.


Źródło: Materiały przesłane przez organizatora