Zmaluj Wystawę!

Galeria BWA zaprasza dzieci w wieku 6-13 lat do udziału w warsztatach artystycznych pt. "Zmaluj Wystawę!". Ich celem jest przybliżenie procesu powstawania wystaw artystycznych - od pomysłu, do jego urzeczywistnienia i dzielenia się z innymi. Każdego dnia realizowany będzie inny temat. 

Zajęcia będą odbywać się w cyklach tygodniowych. Są bezpłatne, ale obowiązują zapisy (telefonicznie: 68 325 37 26, mailowo: bwa@bwazg.pl lub osobiście). Ilość miejsc jest ograniczona (20), decyduje kolejność zgłoszeń. 

Warsztaty odbywać się będą w dwóch terminach: 
30.01.-03.02.2017, 10:30 - 13:30
06.02.-10.02.2017, 10:30 - 13:30

Poprowadzą je Stefan Hanćkowiak i Michał Jankowski we współpracy z Małgorzatą Dobrucką. Formularz zgłoszeniowey można pobrać ze strony bwazg.pl

Plan warsztatów: 

Dzień 1. 
Martwa natura. Nauczymy się ukazywać trójwymiarowe przedmioty na płaszczyźnie: perspektywa i głębia (linearna, powietrzna, barwna, intencjonalna, kulisowa), właściwości przedmiotu (duży, mały, miękki, twardy...). Zaczniemy również przygotowywać blejtramy. 
Dzień 2. 
Postać, proporcje. Poznamy podstawowe wytyczne podczas rysowania postaci. Zaczniemy od portretowania siebie i przejdziemy do szkicowania całej sylwetki. Nauczymy się również robić własne farby oraz narzędzia do malowania. 
Dzień 3. 
Emocje, kolory. Dowiemy się, czym jest barwa: podstawowa, złamana, ciepła, zimna, dopełniająca... Spróbujemy pobawić się gamami barwnymi (wąska, szeroka, neutralna). Porozmawiamy o tym, jak myśleć o przekazie rysunku, obrazu, wystawy. 
Dzień 4. 
Projektowanie. Zajmiemy się wyborem kuratora wystawy, projektowaniem ekspozycji, zorganizujemy konkurs na plakat i zaproszenie mające promować wystawę. 
Dzień 5. 
Wystawa. "Zawiesimy" wystawę i wykonamy wspólną instalację zapraszającą na wystawę.